Lomilomi massaaž

Lomi-Lomi massaaž

Havaii rütmilise lomi-lomi massaažiseanss on täiuslik rännak hõlmates nii inimese füüsilist, emotsionaalset kui ka vaimset keha. Erinevalt klassikalisest massaažist kasutab terapeut seansi jooksul käelaba asemel masseerimiseks küünarvarre pehmet osa. Paljud inimesed on seda kirjeldanud kui tunnet, nagu loksuksid õrnad merelained üle kogu keha…

Nagu nimigi reedab on massaaži ajal kasutatav muusika tempokam, kus kasutatakse kas Havaii rahvuslikule muusikale omast chantimist või antud kultuurile omaseid muusikalisi elemente. See aitab kliendi meeled viia täieliku lõõgastuse ja heaolutunde tasandile.

Massaaži ajal liigub terapeut pidevalt ühelt keha poolelt teisele, mis aitab tasakaalustada inimkeha paremat ja vasakut poolt ning äratada uinunud energiaid. Rohke õli kasutamine annab võimaluse kasutada võtteid, mis erinevad klassikalisest käsitlusest aga aitavad vabaneda seljapingetest mängleva kergusega. Osa võtteid on sooritatud nii, et kahte erinevat kehaosa masseeritakse ühekorraga, mis lülitab inimaju analüüsiga tegeleva osa välja, kuna selle mehhanism ei suuda keskenduda kahele asjale korraga. Läbi selle toimub süvalõdvestus ja meelte puhkus.

Lisaks aitavad maksimaalsele lõõgastumisele kaasa just igale kliendile personaalselt valitud eeterliku õli lõhnad ning soe ruumitemperatuur, mis on 27-30 kraadi. Lomi-lomi võib kirjeldada ka kui meelemassaaži, kus kõik meeled saavad paitatud.

Havaii kultuurist pärit massaaži juured ulatuvad juba aastatuhandete taha, kus seda kasutasid ravitsejad nii raskete kui kergemate haiguste ravil. Havaiil usutakse siiani, et haigus saab alguse, kui meie mõtted on muutunud negatiivseks ja vaenulikuks nii enda kui teiste suhtes. Parim ravi on tuua „kadunud“ inimene tagasi headuse ja usalduse lainetele. Lihaspinged aga talletavad endasse meie negatiivsed mõtted ja tunded, neid lõdvestades tunneme tihti sõna otseses mõttes vabanemist nii füüsilisel kui emotsionaalsel tasandil. Vajadusel masseeriti inimest lausa kaks nädalat järjest, et kogu kurjus saaks välja ja inimene kohtuks taas iseenda loomuliku olemusega.

Lomi-lomi massaaži teevad meil ja Anne Linnamägi ja Kristi Laas.

Regulaarse Lomi-lomi massaaži mõjud:

 • Paraneb vereringe ja lümfisüsteemi liikumine, mis kiirendab ainevahetust ning toksiliste ainete väljutamist kehast;
 • Immunsüsteemi tugevnemine, mis kaitseb organismi erinevate viirushaiguste eest;
 • Külmetavad käed ja jalad saavad sooja;
 • Passiivsest ja istuvast elurütmist tingitud selja- ja turjapinged leevenevad;
 • Väga head tulemused alaseljapingetest vabanemisel;
 • Kiireneb hapniku ja toitainete jõudmine peaajusse, mille puudus on tihti peavalude, loiduse, väsimuse ja unetuse põhjustajaks;
 • Paraneb naha elastsus ja nahaalune verevarustus, läbi mille elavdub organismi enda niiskuse tootmine;
 • Suureneb heaolutunne ja emotsionaalne tasakaal;
 • Rahulolu iseenda ja teiste suhtes;
 • Kerguse tunne nii füüsilises kui vaimses kehas;

Elus tekkinud küsimused võivad saada vastuseid nii massaaži ajal kui peale seda.

Massaaži järgne heaolutunne kestab veel päevi ja nädalaid pärast seanssi.

Kellele massaaž sobib?

 • Lomi-lomi sobib kõigile inimestele, kes soovivad oma ellu tuua suuremat heaolu nii füüsilisel kui emotsionaalsel tasandil.
 • Vastunäidustusteks on rasked haigusseisundid või krooniliste haiguste akuutne faas, juhul kui teil ei ole erialaarsti nõusolekut.

 

Broneeri aeg